Wyciąg z regulaminu:

I. Organizator:

Klub Sportowy „ALTOM” Gniezno, ul. Roosevelta 116a, 62-200 Gniezno, tel. 882044122 e- mail: biuro@klubaltom.pl www.klubaltom.pl

II. Termin i miejsce:

 1. 18 – 25 września 2022 r.
 2. Dystans 21,097 km .
 3. Zawodnik może  pokonać dystans w dowolnym terenie, przy zachowaniu przepisów ruchu drogowego oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia.
 4. Limit czasu

Uczestników nie obowiązuje limit czasu.

III. Uczestnictwo i zgłoszenia

 1. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem portalu internetowego Datasport dostępnego pod adresem www.datasport.pl lub www.bieglechitow.pl w dniach 15 kwietnia – 12 września 2022.
 2. W biegu prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu  ukończą 18 lat.
 3. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz dokonanie opłaty startowej. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i dokonanie opłaty startowej, o której mowa w punkcie VII/1. jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

IV. Zasady

 1. Wersja korespondencyjna 45. BL nie wlicza się do Korony Polskich Półmaratonów, Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie oraz Mistrzostw Polski Lekarzy w Półmaratonie.
 2. Uczestnik rejestruje się do biegu na stronie datasport.pl lub www.bieglechitowi.pl
 3. Każdy z uczestników ma do pokonania dystans 21,097 km. Wskazany dystans można pokonać w dowolnych dniach, wyłącznie w terminie od dnia 18 września 2022 r. g. 0.00 do dnia 25 września 2022 roku g. 23.59. Termin ten jest jednocześnie terminem rejestracji wyników w systemie wyników.
 4. Dystans trzeba pokonać biegnąc jednorazowo 21,097 km.
 5. Pomiar czasu i dystansu może być przeprowadzona na kilka sposobów:
 • aplikacją Rejestrator GPS do pobrania ze Google Play lub na Iphona (IOS),
 • zegarkiem sportowym GARMIN lub POLAR lub SUUNTO podłączonym do aplikacji Rejestrator GPS (zegarek podłączyć można w kółku z wykrzyknikiem na pierwszej stronie aplikacji)
 • Dowolnym innym zegarkiem sportowym lub dowolną inną aplikacją rejestrującą ślad GPS (po zakończeniu zawodów konieczne jest pobranie z odpowiedniej aplikacji dla zegarka śladu jako plik tcx lub gpx i wczytanie go do wyników zawodów przyciskiem dodaj swój wynik (szczegóły w pełnym regulaminie)

6. Stroną techniczną pomiaru czasu i rejestracji wyników zajmuje się firma Datasport. Korespondencja związana z rejestracją i wynikami pod adresem: biuro@datasport.pl.

V. Opłaty

 1. Każdy uczestnik biegu ponosi koszty opłaty startowej, która wynosi:
 • 100 zł do 30 kwietnia 2022 (dla osób, które dokonają pełnego zgłoszenia *)
 • 115 zł do 15 czerwca 2022 (dla osób, które dokonają pełnego zgłoszenia* )
 • 130 zł do 21 sierpnia 2022 (dla osób, które dokonają pełnego zgłoszenia*)

*pełne zgłoszenie – wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz
 dokonanie opłaty startowej w wskazanym terminie

Po 21 sierpnia 2022 roku opłata startowa wynosi 130 zł. Pakiet kupiony po tym terminie nie zawiera koszulki 45. Biegu Lechitów.

W ramach tej opłaty uczestnik otrzyma pakiet z numerem startowym
i okolicznościowym dyplomem (do pobrania w pliku PDF) oraz medal i koszulkę techniczną w limitowanej wersji 45. Biegu Lechitów.

2. Opłaty startowej należy dokonać za pośrednictwem płatności elektronicznych bezpośrednio po internetowej rejestracji

We wszystkich sprawach związanych ze zgłoszeniami i opłatami  prosimy o kontakt z firmą DATASPORT http://www.datasport.pl/ lub biuro@datasport.pl

Opłata startowa nie podlega zwrotowi i nie będzie możliwości scedowania jej na inną osobę ani na inny bieg.

PEŁEN REGULAMIN 45. BIEGU LECHITÓW KORESPONDENCYJNIE

Klub Altom © 2023. All rights reserved.