Korona Półmaratonów Polskich – Korespondencyjnie – Ważne informacje

W związku z tym, że w dalszym ciągu otrzymujemy wiele, wiele pytań dotyczących regulaminowych zasad zdobycia Korony Polskich Półmaratonów – Korespondencyjnie. Poniżej są dodatkowe ważne informacje i szczegóły jak zdobyć  „Koronę” korespondencyjnie. 

Dostosowaliśmy system uzyskania Korony Półmaratonów Polskich do ograniczeń dystansu społecznego spowodowanych dbałością o zdrowie w dobie pandemii. Uzyskanie korony w tradycyjnych, masowych, ulicznych półmaratonach jest obecnie niemożliwe. Proces rozpoczęty w Wiązownej czeka na dokończenie gdy tylko zniknie obowiązek utrzymania dystansu.  Koronę tradycyjną (stacjonarną) można zdobywać do końca 2021 roku.

W roku 2020 proponujemy nową, wyjątkową formę zdobycia korony: korespondencyjną.

Korona Polskich Półmaratonów – Korespondencyjnie to zupełnie inna odrębna impreza od „Korony” tradycyjnej i należy opłacić za nią osobno.

Co zrobić by zdobyć Koronę Polskich Półmaratonów -korespondencyjnie ?

  1. Zapisać się do cyklu pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/koronapmk20

Dokonać opłatę za udział w Koronie Polskich Półmaratonów – korespondencyjnej w 2020 roku

  1. Ukończyć minimum 5 półmaratonów z poniższych 11 do końca roku 2020 w sposób korespondencyjny we własnym zakresie w dowolnym miejscu (miejscowości) w dowolnym terminie. Uczestnik KPP – Korespondencyjnie sam decyduje o terminie i które półmaratony będą się zaliczać do zdobycia korony.

Bardzo ważna informacja dla uczestników „Korony” korespondencyjnie: Nie ma obowiązku zapisywania się na półmaratony, które są poniżej. Można wystartować w tych półmaratonach korespondencyjnie  nawet jeśli zostały odwołane lub przeniesione na 2021 rok. Ponadto nie ma znaczenia czy te półmaratony były organizowane w tym roku w wersji wirtualnej.

Rejestrujemy się wyłącznie na dany półmaraton wybierając aplikację mobilną:

  1. aplikacja Rejestrator GPS jest tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.datasport.rejestrator

albo

  1. dowolnym innym zegarkiem czy telefonem aby otrzymać plik GPX lub TCX zawierający ślad biegu i wgrać go do wyników.

Link do wyników korony korespondencyjnej jest tutaj:

https://online.datasport.pl/zapisy/koronapmk20/index.php

Jak jest się zalogowanym to widać przycisk moje starty….tam wgrywamy swoje pliki.

Wykaz półmaratonów do ukończenia korespondencyjnie:

Lp.DataNazwa bieguMiejscowośćLink
1202040. Półmaraton WiązowskiWiązownahttp://wiazownapolmaraton.pl
2202013. PANAS Półmaraton ŚlężańskiSobótkahttp://www.polmaratonslezanski.pl
32020Bieg Masowy w ramach Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020Gdyniahttps://worldathleticshalfmarathon.com

 

 

/gdynia2020/pl/home-pl/

4202013. PKO Poznań PółmaratonPoznańhttps://halfmarathon.poznan.pl
520208. PKO Białystok PółmaratonBiałystokhttp://www.bialystokpolmaraton.pl
6202015. Półmaraton WarszawskiWarszawahttp://pzupolmaratonwarszawski.com
72020XIV Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”Grodzisk Wlkp.http://www.polmaratongrodzisk.pl
820208. PKO Nocny Wrocław PółmaratonWrocławhttps://pol.wroclawmaraton.pl
9202030. Międzynarodowy Półmaraton SignifyPiłahttp://www.pila.halfmarathon.pl
10202043. Bieg LechitówGnieznohttp://www.bieglechitow.pl
1120207. Cracovia Półmaraton KrólewskiKrakówhttp://www.pzucracoviapolmaraton.pl

Jak pokonać półmaratony ?

Termin

Dowolny i dogodny termin w 2020 roku.

Trasa biegu

Półmaraton można pokonać w dowolnym miejscu na terenie Polski.

Trasa półmaratonu powinna być jak najbardziej płaska, najlepiej na twardym podłożu. Czas pokonania trasy liczony będzie od rozpoczęcia rejestracji do zakończenia, bez uwzględniania żadnych przerw, wstrzymania zegarków czy odpoczynków. Nie będą  też stosowane żadne przeliczniki pokonanych podbiegów ani zbiegów.

Jak zarejestrować i wprowadzić swoje wyniki

Wyłącznie trzy sposoby wprowadzenia wyników:

  • Rejestracja biegu przy użyciu aplikacji mobilnej Rejestrator GPS i telefonu. Najprostszy sposób, gdzie przebieg zmierzony jest automatycznie i wysyłany do wyników KPP-k. Przed w czasie i po biegu można także łatwo wykonać zdjęcia w rejestratorze dokumentujące wykonanie zadania. Całość publikowana jest w formie wyników. Podczas biegu z rejestratorem możliwe jest także udostępnianie swoich postępów kibicom i odbieranie głosowych komunikatów dopingujących. W aplikacji przed rozpoczęciem biegu wybierzemy półmaraton z listy dostępnych, który symbolicznie rozpoczynamy pokonywać.
  • Rejestracja biegu przy użyciu dowolnego systemu rejestracji GPS jak Garmin, Endomondo, Strava itd., który umożliwi wygenerowanie (export) pliku gpx lub tcx, zawierającego dane o biegu. Do wyników KPP-k należy wówczas wczytać plik jak i zdjęcia wykonane podczas biegu, dokumentujące pokonanie trasy. Jeden plik może posłużyć do wyników tylko jednego półmaratonu z listy dostępnych w koronie.

Nie dopuszcza się robienia przerw w rejestracji czasu podczas pokonywania półmaratonów.   Przerwy zarejestrowane w plikach GPX lub TCX będą pomijane a czas liczony od pierwszego odczytu rejestracji do ostatniego na podstawie fizycznych odczytów satelitarnych lokalizacji GPS.

Skąd wziąć aplikację mobilną Rejestrator GPS ?

  
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.datasport.rejestrator&pcampaignid=pcampaignidMKT-Other-global-all-co-prtnr-py-PartBadge-Mar2515-1
https://apps.apple.com/pl/app/datasport-rejestrator-gps/id1516174001?mt=8
Instrukcjahttps://online.datasport.pl/zapisy/portal/API/mobile/instrukcjaapp.php
  

 

Informacje dodatkowe

Wszystkie przebiegi tras będą weryfikowane pod względem zgodności i rzetelności pomiarów.

Nie będą uwzględniane żadne inne formy rejestracji wyników jak zdjęcia z zegarków czy telefonów – tyko rzeczywiste fizyczne odczyty GPS.

Zgłoszenie uczestnika i opłacenie udziału musi nastąpić przed przystąpieniem do pierwszego półmaratonu w systemie korespondencyjnym Korony Polskich Półmaratonów. Zawodnik będzie widoczny na liście zgłoszonych do korony po zarejestrowaniu opłaty.

Zawodnikom, którzy nie zrealizują „Korony” zgodnie z regulaminem opłata nie będzie zwracana.

– Uiszczenie opłaty poprzez płatności elektroniczne, dostępne w formularzu zgłoszeń przed przystąpieniem do pierwszego półmaratonu KPPK:

– 55 zł. gdy medal ma być przesłany na adres na terytorium RP,

– 75 zł. gdy medal ma być wysłany na adres poza terytorium RP

Ostateczny termin zgłoszeń i rejestracji biegów upływa 31 grudnia 2020 roku.

Pozytywne przejście procesu weryfikacji będzie skutkowało zaznaczeniem przy nazwisku wnioskodawcy, odpowiedniej informacji na liście startowej Korony Polskich Półmaratonów -korespondencyjnie 2020 (KPP-k 2020).

Lista osób zgłoszonych do „KPP-k 2020” z aktualną liczbą półmaratonów będzie dostępna na stronach internetowych: www.psb-biegi.com.pl oraz www.datasport.pl

Pamiątkowy medal zostanie wysłany pocztą listem poleconym, według kolejności zgłoszeń, na adres podany w formularzu zgłoszeniowym nie później niż do końca lutego 2021 roku. Data wysłania medalu będzie widoczna przy nazwisku zdobywcy „Korony”.

W przypadku zwrotu przesyłki z medalem z powodu podania nie dokładnego adresu, lub nie odebrania jej w terminie, adresat ponosi ponowną opłatę za jej wysłanie i zwrot.

Kontakt w sprawie Korony Polskich Półmaratonów poczta@psb-biegi.com.pl, w sprawie zgłoszeń, weryfikacji i płatności biuro@datasport.pl, a w sprawie wysyłki medalu kontakt: lancman@wkbmeta.pl

W przypadku reklamacji sprawy będą rozstrzygane przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.