Wyobraźcie sobie taką sytuację: Od czterdziestu dwóch lat przyjeżdżacie do jakiegoś miasta i biegniecie tam półmaraton (wiem, trudno to sobie wyobrazić). Aż tu nagle koniec! Nie ma!

Właśnie w takiej sytuacji znalazło się w tym roku czterech Wiernych Lechitów: STEFAN DOBAK, HIERONIM OLEJNICZAK, WOJCIECH WESOŁOWSKI, JERZY NAWROT, którzy przebiegli wszystkie edycje tego najstarszego w Polsce biegu na dystansie półmaratonu.

I co? Koniec? 42 lata psu na budę?  Szczęśliwie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dokonali niemożliwego. Sprawili, że Wierni Lechici w przewidzianym terminie po raz 43. przebiegli Bieg Lechitów! Pokonali historyczną trasę z Lednicy do gnieźnieńskiej Katedry i mogli powrócić do swoich domów z poczuciem, że ich ponad czterdziestoletni wysiłek nie został zaprzepaszczony.

Bieg odbył się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych, oraz przepisów ruchu drogowego.

Wiernym Lechitom towarzyszyli biegacze klubu Altom, organizatorzy Biegu Lechitów, którzy potraktowali ten bieg jako trening, bez walki, za to z uśmiechami na ustach, oraz ci wszyscy, którzy postanowili edycję wirtualną biegu przebiec właśnie w tym czasie i po trasie, którą pokonaliby, gdyby bieg odbywał się w tradycyjnej formie.

Organizatorzy dziękują Prezydentowi Gniezna Tomaszowi Budaszowi oraz sponsorom: PKO Bank Polski, firmom: ALTOM, Chłodex, Browar Fortuna, Drukarnia Majorczyk oraz Olimp Maszyny Budowlane za to, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji nie odwrócili się od Biegu Lechitów i postanowili wesprzeć wirtualną edycję biegu.

Wierzymy, że za rok, już w normalnej formule, razem wystartujemy w 44. Biegu Lechitów po medal w postaci drugiego skrzydła Drzwi Gnieźnieńskich.