Data publikacji: 10 wrz, 2021

Pobiegnij dla Olgi w 44. Biegu Lechitów


Uczestnicy 44. Biegu Lechitów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Oldze. Wystarczy, że do
koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Olgi” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Do akcji „biegnę dla Olgi” może dołączyć każdy uczestnik 44. Biegu Lechitów, odbywającego się na trasie Ostrów Lednicki – Gniezno w niedzielę 19 września 2021 roku oraz towarzyszących mu Biegów Młodzieżowych.

 


W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjentki.

Niespełna 2-letnia Olga choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typ 2. Około 9. miesiąca życia pojawiły się u niej pierwsze niepokojące objawy. Obecnie szansą dla dziewczynki jest kosztowana terapia genowa, na którą zbierane są środki. Olga jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Olgi” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy:

Hala sportowa III LO w Gnieźnie ul. Sobieskiego 20 :

  • w sobotę 18.09.2021 r. w godzinach 18:00 – 21:00
  • w dniu zawodów 19.09.2021 r. od godziny 7:00 do 9:00

Fundacja PKO Banku Polskiego od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 470, a Fundacja banku wsparła ponad 530 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,3 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się już ponad 210 tys. biegaczy.

Akcja „biegnę dla…” to inicjatywa wpisująca się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach: https://bankomania.pkobp.pl/sport/; https://facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem; https://instagram.com/pkobiegajmyrazem; https://twitter.com/biegajmy_razem.