44 BIEG LECHITÓW – 19 WRZEŚNIA 2021

44. Bieg Lechitów w standardowej formule odbył się 19.09.2021 na trasie z Ostrowa Lednickiego do Gniezna.

44. Bieg Lechitów kontynuował wątek wizerunku słynnych Drzwi Gnieźnieńskich, zarówno na pamiątkowym medalu oraz koszulce, którą zawodnicy otrzymali w pakiecie.

W 2021 r. medal przedstawiał  lewo skrzydło Drzwi gnieźnieńskich, a w 2020 roku – prawe. Dwa medale, złączone razem tworzą miniaturę tych Drzwi.

Uczestnicy 44. Biegu Lechitów mogli wziąć w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Oldze. Wystarczy, że do koszulki startowej przypięli kartkę z napisem „biegnę dla Olgi” i dotarli z nią do mety. Organizatorem akcji była Fundacja PKO Banku Polskiego. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na rzecz beneficjentki.

W tym dniu przeprowadzone zostały również Staropolskie Igrce Małych Lechitów. Strefa aktywności dla przedszkolaków cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród dzieci. Najważniejsze, że pogoda dopisała a dzieci bawiły się świetnie.

Dla dzieci w wieku szkolnym odbyły się Biegi Młodzieżowe.

Podczas tej edycji  organizatorzy umożliwili także start osobom, które ze względu na pandemię COVID-19, sytuację rodzinną lub zdrowotną nie mogli uczestniczyć w klasycznej formie. Specjalnie dla nich uruchomiono dwie formuły tzw. biegi korespondencyjne, na dystansie 21km oraz dla  „Piątkę Lechitów” na trasie 5km.

Bieg z Ostrowa Lednickiego z metą u stóp Katedry ukończyło  1095 zawodników.

Zwycięzcą biegu został Arkadiusz Gardzielewski (01:09:56). Wśród kobiet naj szybsza była Brzozowska Monika (01:21:15).

Półmaraton w wersji korespondencyjnej zaliczyło 184 osoby, Piątkę Lechitów 116 osób.