Komunikat organizatorów 43. Biegu Lechitów

   Przez ostatnie kilka tygodni odpowiadaliśmy na wiele pytań w sprawie 43. Biegu Lechitów. Trudno było udzielić sensownej i ostatecznej odpowiedzi w sytuacji, gdy od decydentów płynęły ciągle sprzeczne i często absurdalne deklaracje i  tłumaczenia  dotyczące imprez masowych w dobie covid-19.  Wielu z Was, tak jak my, zaangażowani w organizację, chcieliśmy aby 43. Bieg Lechitów mógł się odbyć choćby w mniejszej skali. Część zawodników otwarcie mówiła, że obawia się zagrożenia i raczej nie przyjadą na tegoroczny bieg. Byli też tacy, którzy poddawali w wątpliwość organizowanie biegu w bardzo okrojonej oprawie, bo to właśnie dzięki niej bieg miał niepowtarzalny charakter i klimat. Tym razem tego by zabrakło…

    Dlatego, po konsultacji z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem oraz z Naczelnikiem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Karolem Sekulą z uwagi na ciągłe zagrożenie epidemiczne oraz brak możliwości zorganizowania imprezy sportowej dla tak dużej liczby uczestników, doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić biegu w dotychczasowej formule, ani wyznaczyć nowego, bezpiecznego terminu.

      Tym samym, informujemy, że 43.  Bieg Lechitów w tym roku odbędzie się w wersji wirtualnej

    Chcemy jednak kontynuować tradycję corocznego rozgrywania Biegu Lechitów, który odbywa się nieprzerwanie od 1978 roku. Dlatego zdecydowaliśmy, że wszyscy którzy będą chcieli kontynuować tę tradycję i wystartują w 43. Biegu Lechitów, otrzymają wyjątkową pamiątkową koszulkę oraz jak zawsze niepowtarzalny medal.

    Od dłuższego czasu pracujemy nad bardzo ciekawym projektem medalu na dwie najbliższe edycje Biegu Lechitów. Kontynuując wątki historyczne, które towarzyszą Biegowi Lechitów, po otrzymaniu zgody  Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykorzystanie wizerunku Drzwi Gnieźnieńskich, zaplanowaliśmy, że  dla każdego uczestnika dwóch najbliższych edycji biegu medale, które stworzą miniaturę tych Drzwi.

Medale na dwie najbliższe edycje Biegu Lechitów

   Zdajemy sobie sprawę, że Wam również nie jest łatwo, gdy niejednokrotnie opłaciliście już kilka biegów. To pokazuje, że teraz – jak nigdy wcześniej – potrzebne jest Wasze zrozumienie i solidarność, a my chcemy być względem Was transparentni.

    W związku z powyższym, wniesioną przez Was opłatę startową (mimo, że zgodnie z Regulaminem w sytuacjach niezależnych od Organizatora nie podlega ona zwrotowi) proponujemy Wam wykorzystać  jedną z następujących opcji:

  1. Przepisanie opłaty startowej na 44. Bieg Lechitów (wrzesień 2021 r.)
  2. Bezpłatne przepisanie pakietu startowego na inną osobę (osobiście na koncie w portalu Datasport do 25 sierpnia 2020 r.)
  3. Osoby, które nie zechcą skorzystać z żadnej z powyższych możliwości i wiedzą, że nie będą mogły wirtualnie uczestniczyć w biegu, na ich prośbę organizator na swój koszt wyśle koszulkę z 43 Biegu Lechitów.
  4. Przeniesienie opłaty na 43. Biegu Lechitów – edycja wirtualna.
  5. Przeniesienie opłaty z półmaratonu na Piątkę Lechitów – edycja wirtualna.
  6. Przeniesienie opłaty z Piątki Lechitów na Piątka Lechitów edycja wirtualna.

Jako organizatorzy, ale również jako biegacze, zachęcamy do pozostawienia swojej opłaty startowej i udziału w edycji wirtualnej.

Jeśli decydujecie się na opcję pierwszą – napiszcie do nas  do 25 sierpnia 2020 r. na adres biuro@klubaltom.pl

Jeśli decydujecie się na opcję drugą – zróbcie to na Waszym koncie w Datasport do 25 sierpnia 2020 r.

Jeśli decydujecie się na opcję trzecią –  do 25 sierpnia 2020 r. na adres biuro@klubaltom.pl przyślijcie dane i adres , na które mamy wysłać koszulkę, oraz rozmiar.

Jeśli decydujecie się na opcję czwartą – nie musicie nic robić, po 25 sierpnia 2020 r. zostaniecie automatycznie przepisani na 43. Bieg Lechitów – edycję wirtualną.

Jeśli decydujecie się na opcję piątą – napiszcie do nas  do 25 sierpnia 2020 r. na adres biuro@klubaltom.pl 

Jeśli decydujecie się na opcję szóstą – nie musicie nic robić, po 25 sierpnia 2020 r. zostaniecie automatycznie przepisani na Piątkę Lechitów – edycję wirtualną.

     W sytuacjach wyjątkowych, prosimy do 25 sierpnia 2020 r. o mail na adres biuro@klubaltom.pl zawierający prośbę o zwrot opłaty startowej oraz potwierdzenie przelewu – jest ono niezbędne do weryfikacji wpłat (wpływały one na konta Datasport) – tę opcję przedstawiamy na końcu i liczymy, że zostanie wykorzystana w wyjątkowych sytuacjach.

     Ze względu na poniesione przez nas koszty, prosimy, żeby były to przemyślane decyzje. Prośby będą rozpatrywane indywidualnie. Liczymy na zrozumienie naszej sytuacji.

   Jednocześnie informujemy, że 43. Bieg Lechitów edycja wirtualna wchodzi w skład Korony Polskich Półmaratonów – korespondencyjnie (szczegóły na: https://psb-biegi.com.pl/korona-polmaratonow-polskich-korespondencyjnie/ )

 

    Z koleżeńskim, biegowym pozdrowieniem –

    Organizatorzy 43. Biegu Lechitów 

Klub Altom © 2024. All rights reserved.