Pobiegniemy dla Alana i Maksymiliana

Podczas 42. Biegowi Lechitów zawodnicy mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc Alanowi oraz Maksymilianowi.

4,5- letni Alan w wyniku wypadku doznał poparzeń i ma rozległe blizny. Stosowana jest terapia uciskowa, która pomaga m.in. w zmniejszeniu blizn. Chłopiec będący podopiecznym Fundacji Jagoda wymaga specjalistycznej operacji.

18-letni Maksymilian urodził się z wrodzoną wadą genetyczną, syndromem Dandy-Walkera. Nie może chodzić, nie mówi i wymaga stałej opieki. Jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

– Maksymilian potrzebuje regularnej rehabilitacji oraz sprzętu niezbędnego do funkcjonowania, czyli wózka oraz ortez. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do akcji i wspomogą naszego syna – mówi Dariusz Tubacki, tata Maksymiliana.

Każdy może pomóc. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Alanka i Maksymiliana” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie chłopców. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.