Drodzy biegowi Przyjaciele, 

44. Bieg Lechitów w standardowej formule ma odbyć się 19.09.2021 na trasie z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Czekamy z utęsknieniem na ten bieg, aby spotkać się z Wami na starcie, a potem na mecie na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie.

44. Bieg Lechitów kontynuuje wątek wizerunku słynnych Drzwi Gnieźnieńskich, zarówno na pamiątkowym medalu oraz koszulce, którą zawodnicy otrzymają w pakiecie.

W tym roku medal przedstawiać będzie lewo ich skrzydło, a w zeszłym roku – prawe. Dwa medale, złączone razem tworzyć będą miniaturę tych Drzwi.

Docierały do nas sygnały, że nie każdy z Was może dotrzeć na nasz bieg do Gniezna 19.09.2021, a bardzo Wam zależy na skompletowaniu obu medali.

Chcemy aby każdy z Was miał możliwość zdobyć wyjątkowy pakiet z 44 Biegu Lechitów.

Jeżeli nie możesz przyjechać do nas na bieg stacjonarny w Gnieźnie, to zapraszamy do udziału w biegu korespondencyjnym. W dniach od 19  do 26 września możesz przebiec zarówno Półmaraton oraz Piątkę Lechitów na własnej trasie.

Pełen regulamin biegów korespondencyjnych dostępny jest na stronie www.bieglechitow.pl w odpowiednich zakładkach.

Bardzo nas to cieszy, że nadal chcecie biegać. Pandemia mocno wpłynęła na możliwość organizacji biegów ulicznych. Wielu z nas nie mogła trenować tak jak do tej pory: pozamykane kluby fitness, brak biegów, a to jest jednoznaczne z brakiem motywacji. Dlatego, bardzo zachęcamy aby z powrotem zadbać o siebie i powrócić do aktywności fizycznej. Wszystkich, dla których dystans półmaratonu jest zbyt wymagającym wyzwaniem, zapraszamy do udziału w biegu na 5 km.  Udział w biegu na 5 km to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z bieganiem.

Zapisy do biegów korespondencyjnych ruszają 9 lipca 2021 o godz. 12:00, dostępne na stronie www.bieglechitow.pl w odpowiednich zakładkach menu głównego.

Dzięki naszym Sponsorom możemy po raz kolejny zorganizować tę imprezę sportową:

  • Sponsor Generalny PKO Bank Polski,
  • Sponsor Strategiczny firma ALTOM,
  • Auto Centrum Lis,
  • Chłodex – Hurtownia Mięsa i Wędlin,
  • Olimp Maszyny Budowlane,
  • Drukarnia Majorczyk,
  • Firma RADO,
  • Urząd Miejski w Gnieźnie,
  • Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podziękowanie również dla Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza, który objął patronatem 44. Bieg Lechitów.

Serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorzy 44. Biegu Lechitów