sty 28, 2021

Jaka przyszłość czeka sport masowy w Polsce i na świecie? Co się zmieni po pandemii? Ile imprez przetrwa, a ile zniknie bezpowrotnie? Na te i wiele innych pytań organizatorzy imprez, samorządowcy i przedstawiciele administracji centralnej będą szukali odpowiedzi podczas konferencji „Sport Masowy po Covid-19”, która odbędzie się w internecie 13 lutego (sobota) w godz. 12:00 – 18:30.

Od 27 stycznia rusza ogólnopolskie badanie rynku sportu masowego.

Rok 2020 i pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami branżę eventową. Zaszły zmiany, o jakich organizatorzy sportu masowego wcześniej nie myśleli. W obliczu nowej rzeczywistości, chcemy zbadać zachowania konsumenckie sprzed wybuchu pandemii, jak i te w jej trakcie. Robimy to po to, aby w najbliższej przyszłości jak najlepiej wyjść naprzeciw wszelkim potrzebom osób aktywnych fizycznie, uczestniczącym w wydarzeniach sportowych – mówi Grzegorz Kuczyński, członek Zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego. 

Ankieta jest anonimowa, pytania mają charakter zamknięty, a jej wypełnienie zajmuje mniej niż 9 minut. Na końcu ankiety jest możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest pakiet startowy na wybrane przez zawodnika wydarzenie organizowane przez członka stowarzyszonego w Związku Organizatorów Sportu Masowego w 2021 lub 2022 roku – dodaje.

 


Link do ankiety

Ankietę można wypełnić do 5 lutego do północy.

Lista organizatorów zrzeszonych w ZOSM jest dostępna TUTAJ

Organizatorem konferencji jest Związek Organizatorów Sportu Masowego, który zrzesza największych w Polsce publicznych i niepublicznych organizatorów imprez sportowych oraz przedstawicieli firm działających na rzecz branży.

 

Nasza branża jest pogrążona w ogromnym kryzysie. Choć w istotny sposób przyczyniamy się do poprawy zdrowia Polaków, to już od niemal roku nie możemy normalnie pracować i organizować imprez – mówi Michał Drelich, członek zarządu ZOSM.

Związek Organizatorów Sportu Masowego powstał nie tylko po to, by działać na rzecz odmrożenia branży. To ma być organizacja, która wyznacza standardy, przygotowuje analizy rynkowe i prawne, wspiera rozwój rynku. Przez ostatnie kilka miesięcy spotykamy się z przedstawicielami rządu i apelujemy o uwzględnienie postulatów naszej branży. Na ręce profesora Piotra Glińskiego, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu złożyliśmy ostatnio szczegółowy opis procedur sanitarnych dla imprez masowych. Do Ministerstwa trafiła również obszerna analiza sytuacji firm działających w naszej branży, która wskazuje na ogrom negatywnych i nieodwracalnych konsekwencji przedłużającego się lockdownu – dodaje.

 

Konferencja będzie transmitowana na oficjalnym fanpage’u Związku Organizatorów Sportu Masowego oraz fanpage’ach organizatorów imprez zrzeszonych w organizacji, a także w mediach branżowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM KONFERENCJI SPORT MASOWY PO COVID-19

BLOK 1
12:10 Sport Masowy po Covid-19 – wyniki ogólnopolskiej ankiety; podsumowanie i wnioski (Michał Drelich)
12:30 Rynek imprez biegowych po Covid-19 (Mirosław Bieniecki)
12:50 Rynek imprez kolarskich po Covid-19 (Szymon Syrzistie)
13:10 Rynek imprez triathlonowych po Covid-19 (Marcin Florek)

BLOK 2
14:00 Znaczenie branży sportu masowego dla życia społecznego i systemu ochrony zdrowia (Kuba Fedorowicz)
14:20 Wartość branży sportu masowego w kontekście odbudowy lokalnego biznesu: hotele, restauracje, turystyka (prof. Zygmunt Waśkowski)
14:40 Znaczenie prywatnych organizatorów dla rynku imprez masowych (Marek Tronina)

BLOK 3
15:30 Czy organizatorzy imprez potrzebują podmiotu do reprezentowania interesów zbiorowych? (Anna Kurek)
15:50 Jak podtrzymać więź z uczestnikami imprez masowych w czasie pandemii? (Grzegorz Kuczyński)
16:10 Czego potrzebuje branża imprez masowych, by się odrodzić? (Bohdan Witwicki)

BLOK 4 – DEBATA

17:00 -18:30 Debata organizatorów imprez, przedstawicieli samorządów oraz administracji centralnej na temat przyszłości branży sportu masowego.

Tekst: Związek Organizatorów Sportu Masowego