Prezentujemy koszulkę oraz medal 43. Biegu Lechitów – edycja wirtualna

Bieg Lechitów, tak jak wiele innych biegów w tym roku z powodu COVID-19 musiał zmienić formułę.

Nie odbędzie się na tradycyjnej trasie z Lednicy do Gniezna, lecz będzie pokonywany przez zawodników na wielu trasach w całej Polsce. Edycja wirtualna jest jedyną możliwością przebiegnięcia tego najstarszego półmaratonu w Polsce.
Jak co roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by pakiet tego biegu wyróżniał się na tle innych. Niepisaną tradycją Biegu Lechitów jest koszulka z długimi rękawami – „na długo” jak mówią biegacze 🙂
Nie inaczej będzie też w tym roku.
Przygotowując tegoroczną edycję Biegu, organizatorzy postanowili powiązać tematycznie koszulkę i medal. Po otrzymaniu zgody Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykorzystanie wizerunku, zaplanowali medal na najbliższe dwie edycje. Będą to Drzwi Gnieźnieńskie – przedstawiający życiorys Św. Wojciecha ,unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonany za panowania księcia Mieszka III Starego w XII wieku. Skrzydła tych drzwi będą motywem przewodnim medali i koszulek 43. oraz przyszłorocznego, 44. Biegu Lechitów.
Wiemy, że biegacze bardzo lubią „łączone” medale. Liczymy więc, że postanowią skompletować Drzwi Gnieźnieńskie nie tylko jako medale, ale także pamiątkę historyczną oraz wspomnienie czasów gdy biegać można było tylko wirtualnie. Medal 44. Biegu Lechitów niech będzie (taką mamy nadzieję) powrotem do normalności i niech zawiśnie na piersiach zawodników zaraz po pokonaniu półmaratońskiego dystansu na placu św. Wojciecha w Gnieźnie we wrześniu przyszłego roku.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.