Dla wszystkich uczestników Półmaratonu oraz Piątki Lechitów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oferuje darmowe zwiedzanie Muzeum.

Dyrekcja Muzeum Pierwszych Piastów Na Lednicy zaprasza na nieodpłatną przeprawę promem oraz zwiedzanie Ostrowa Lednickiego na podstawie numeru startowego  do końca września 2022 r.

W dniu biegu 18 września przeprawa promem będzie możliwa w godzinach 09:00-11:00.

Więcej informacji o Muzeum Pierwszych Piastów znajdziecie na stronie https://www.lednicamuzeum.pl/

Dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza do zwiedzania Wzgórza Lecha bez opłat.

W okresie od 19 do 30 września 2022 r., za okazaniem numeru startowego będzie możliwość zwiedzania skarbca katedralnego w muzeum, Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi katedry oraz wieży katedry gnieźnieńskiej.

Z numerem startowym należy zgłosić się do kasy muzeum, w celu wydania bezpłatnego biletu. Jeden numer startowy upoważnia jedną osobę do darmowego wstępu.

Po więcej informacji o muzeum oraz atrakcjach turystycznych Wzgórza Lecha zapraszamy na stronę https://wzgorzelecha.pl/ – Katedra Gnieźnieńska i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty obu Muzeów i zapoznania się z walorami turystycznymi i historycznymi naszego miasta.